piątek, 4 kwietnia 2014

"Słowo na niedzielę" - marzec 2014

1. つゆだく (tsuyudaku) - standardowe znaczenie tego słowa to dodanie więcej sosu do gyuudon'u (kto nie wie co to za potrawa, niech sobie wygoogluje). Natomiast drugie znaczenie (mniej przyjemne) to "pocić się obficie".


2. ミーハー (miihaa) - skrót od słowa みいちゃんはあちゃん (miichan haachan), które oznacza osobę podążającą za wszystkim co na topie/co jest w danej chwili popularne. Takie przeciwieństwo hipstera.

3. 恋愛ニート (renai niito) - to określenie człowieka, który stracił zainteresowanie seksem (jakimkolwiek, z sobą też). Jeśli ktoś czuje się ciut aseksualnie to może sprawdzić, czy jest 'renai niito' dzięki aplikacji na androida:http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/com.sindan.renaineat/

4. 過労児 (karouji) - Być może niektórzy kojarzą słowo 過労死 (karoushi), czyli "śmierć z przepracowania". 'Karouji' ma podobne znaczenie, ale odnosi się do dzieci, które poza szkołą i wielogodzinną nauką na zajęcia są zmuszane do chodzenia na dodatkowe lekcje. Przez to ich nauka zajmuje niemal cały dzień, a chwili oddechu ani widu ani słychu.


5. おやっさんギャル (oyassan gyaru) - Słowo, które wywodzi się od オヤジギャル (oyaji gyaru), a oba określają młodą dziewczynę, która zachowuje się jak starsza kobieta, czyli swoim zachowaniem sama się postarza.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz